Tworzenie stron internetowych

Trafiłeś(aś) tu, więc planujesz zlecenie utworzenia nowej strony internetowej. Oferuję stworzenie witryny z systemem zarządzania treścią (CMS) opartą o aplikację Drupal. Dlaczego Drupal? To jeden z najpopularniejszych (obok WordPress i Joomla) systemów zarządzania treścią rozwijany przez szeroką rzeszę programistów.

Użycie popularnego systemu zarządzania treścią niesie ze sobą wiele zalet:

  • jest bezpieczne - dba o to szeroka społeczność programistów. W przypadku znalezienia luki - pojawia się darmowa aktualizacja oprogramowania.
  • jest ogólnie znane - dzięki temu nie wiążesz się z autorem witryny przy każdej kolejnej zmianie w funkcjonowaniu strony - może je wprowadzić dowolna osoba znająca Drupal
  • oszczędza koszty - możesz zamówić system CMS pisany na zamówienie, jednak przy tej samej funkcjonalności będzie to rozwiązanie o wiele droższe
  • oszczędza koszty v.2 - rozbudowa o dodatkową funkcjonalność zazwyczaj sprowadza się do kosztów instalacji i konfiguracji istniejącej już wtyczki.
  • jest elastyczny - pozwala w bezbolesny sposób rozbudowywać istniejącą już witrynę

Proces tworzenia witryny składa się ze zdefiniowania celów stawianych witrynie, utworzenia i akceptacji szablonu graficznego, wykonania witryny i wdrożenia jej na serwerze. Ostatnim etapem jest szkolenie użytkowników z zakresu obsługi systemu CMS.

Masz dodatkowe pytania? Zapytaj mnie!

Autor: Ryszard Brzegowy